Tesla Model 3 Hava Yastığı (Airbag) Genel Bakış

-

- Reklam -

Herkese Merhaba ✋  

Bugün sizlere Tesla Model 3 aracın içerisinde bulunan hava yastıkları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tesla Model 3’de 6 adet hava yastığı bulunmaktadır. Hava yastıkları yaklaşık olarak aşağıda gösterilen bölgelerde bulunur.

Tesla Model 3, her iki ön koltukta bir hava yastığı ve üç noktalı emniyet kemeri ile donatılmıştır. Hava yastığı bu oturma pozisyonlarında ilave bir emniyet sistemidir.

1. Ön Hava Yastıkları

Ön hava yastıkları, yaşça büyük çocukların ve ön koltuklarda seyahat eden yetişkinlerin yaralanmaları en aza indirilecek şekilde tasarlanmıştır.

2. Koltuğa Monte Edilmiş Yan Hava Yastıkları

Ön koltuklardaki yana monte edilmiş hava yastıkları gövdenin ve leğen kemiğinin göğüs bölgesini korur. Koltuğa monte edilmiş yan hava yastıkları, ciddi bir yan darbe veya yanlış hizalanmış bir ön darbe durumunda aracın hem etkilenen hem de etkilenmeyen tarafına yerleştirilir.

3. Kafa Hava Yastıkları

Kafa hava yastıkları kafanın korunmasına yardımcı olur. Aracın etkilenen ve etkilenmeyen etkilenen tarafındaki kafa hava yastıkları tipik olarak sadece ciddi bir yan etki varsa veya araç devrilirse açılır.

Hava Yastığı Uyarı Göstergesi

Hava yastığı sistemi çalışmadığında dokunmatik ekrandaki hava yastığı göstergesi yanmaya devam eder. Gösterge ışığı Tesla Model 3 başlatıldığında genellikle kısa bir süre yanar ve birkaç saniye sonra tekrar söner. Eğer uyarı ışığı yanık kalırsa, hemen Tesla ile iletişime geçmek gerekir.

- Reklam -
Hayrettin Irmakhttps://www.hayrettinirmak.com
Merhaba ben Hayrettin. Makine Mühendisiyim ve Tesla Model 3 kullanıcısıyım. Tesla Model 3 ile ilgili tüm deneyimlerimi ve bilgilerimi bu blog sayfamda aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. 🙂

Paylaş

- Reklam -

Son Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here