İOS 14 Hakkında Tüm Söylentiler

-

- Reklam -

Herkese Merhabalar ✋ 

Bir çoğunuz gibi benim de merakla beklediğim İOS 14 Güncellemesi ile alakalı bir çok söylenti ortaya atıldı. İOS 14 piyasaya sürülene kadar daha çok zamanımız var. Ancak yazılımın erken bir test sürümü sızdırıldı ve bize güncellemeden ne bekleyebileceğimiz hakkında biraz da olsa fikirler verdi. İOS güncellemeleri genellikle yüzlerce ince ayar ve yeni özellik içerdiğinden, hala bilmediğimiz gizli özellikler ve işlevler var. Gelin şimdi bunları detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ana Ekrana Widgetlar mu geliyor?

Fark edilen kodlar, iOS 14’ün widget desteğine sahip olacağına işaret ediyor. Ayrıca duvar kâğıdı ayarları da tamamıyla değişiyor. Açığa çıkan duvar kağıtları.

Yeni Uygulamalar ve Uygulama Düzenlemeleri

Fitness Uygulaması

Apple, iPhone, Apple Watch ve Apple TV için kullanıcıların çeşitli antrenmanlardan geçecek fitness ile ilgili videoları indirmesine olanak tanıyan bir fitness uygulaması üzerinde çalışıyor.

Mesajlar için Yeni Özellikler

Apple, iMessage için bir dizi yeni özelliği test ediyor. Bunlardan bazıları kişi etiketleme, gönderilen mesajı geri çekme (silme), grup oluşturma, okunmamış mesajları işaretleme.

Uyku İzleme – Sağlık Uygulaması

Herkesin sorunu olan uyku problemini Apple ios 14 güncellemesi ile bir nebze olsa düzenlemeyi hedefliyor. Uyku İzleme sayesinde hangi gün ne kadar uyuduğunuzu görebilecek, uyku vaktiniz geldiğinde uygulama size bildirim göndererek uyaracak. Bence gayet mantıklı bir uygulama. Bildiğiniz gibi bu uygulama Yeni nesil Apple Watch saatlerine gelmişti.

Araba Anahtarı Olma Özelliği

Bir iOS 14 özelliği olarak gelebilecek CarKey, iPhone sahiplerinin cihazlarını fiziksel bir araba anahtarı yerine kullanmalarına izin verecek. Beta sürümünden çıkan sonuca göre bu uygulamayı ilk BMW sahiplerinin kullanması bekleniyor. (BMW bu yönde bir çalışması var). Ben şahsi olarak Tesla App kullandığım için, böyle bir uygulamanın tüm araç sahiplerine kolaylık sağlayacağını düşünüyorum 🙂

Apple Haritaları İyileştirmeleri

Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte Apple Haritalarda iyileştirmeler yapılması bekleniyor.

Hep birlikte merakla bekleyip göreceğiz. Şimdilik görüşmek üzere ✋

- Reklam -
Hayrettin Irmakhttps://www.hayrettinirmak.com
Merhaba ben Hayrettin. Makine Mühendisiyim ve Tesla Model 3 kullanıcısıyım. Tesla Model 3 ile ilgili tüm deneyimlerimi ve bilgilerimi bu blog sayfamda aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. 🙂

Paylaş

- Reklam -

Son Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here