Elon Musk niye Tesla şort satmaya başladı?

-

- Reklam -

Elon Musk, Tesla firmasının stok tırmanışını kutlamak için kırmızı saten Tesla kısa şort satmaya başladı ve Tesla’nın Online Alışveriş Sitesi kısa süreliğine çöktü.

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz pazar günü Tesla elektrikli otomobil firmasının sınırlı sayıda kırmızı saten şort sattığını tweetledi.

Tweet sonrası Tesla Online Alışveriş Sitesi‘nde satışa çıkan şort kısa süre içinde tükendi.

Tesla şortu Tesla Online Alışveriş Sitesinde 69.420 $ olarak satışa başladı. Ayrıca Elon Musk daha önce olduğu gibi 420’e de bir gönderme yaptı.

Kırmızı renkli şortun önünde, altın renkli bir Tesla Logosu yer alırken arkasında ise yine altın renkli ”S3XY” yazısı yer alıyor.  Bu yazı Tesla’nın Model S, Model 3, Model X ve Model Y araçlarının baş harfleri.

Daha önce lav silahı, şapka, bardak gibi ürünleri satışa sunan Elon Musk bu sefer sadece limitli sayıda üretilen bir şort modelini internet üzerinden satmaya başladı. 

Peki nedir bu 4/20 veya 420 ?

4/20, ABD’de yaşayan binlerce Amerikalının yasadışı kalan bir ilacı kutlamak için ülke çapında toplandığı gün: Marihuana.

4 Nisanı, 20 ise günü temsil ediyor. Özellikle Colorado ve Kaliforniya şehrinde binlerce kişi 20 Nisan günü toplanarak bu günü kutluyor.

Foto: Marc Piscotty/Getty Images
- Reklam -
Hayrettin Irmakhttps://www.hayrettinirmak.com
Merhaba ben Hayrettin. Makine Mühendisiyim ve Tesla Model 3 kullanıcısıyım. Tesla Model 3 ile ilgili tüm deneyimlerimi ve bilgilerimi bu blog sayfamda aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. 🙂

Paylaş

- Reklam -

Son Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here