Elon Musk neden her şeyini satıyor ve attığı Tweetle neden Tesla hisseleri düştü?

-

- Reklam -

Herkese Merhaba ✋  

Bildiğiniz üzere Elon Musk bir çok şirketiyle birlikte dünyanın geleceğine yön veren önemli isimlerden birisi. Ancak sıra dışı davranışlarıyla da gündeme gelen Elon Musk, daha önce Tesla‘nın borsadaki geleceğine ilişkin bir paylaşım yapması nedeniyle 20 milyon $ para cezasına çarptırılmıştı. Ceza sonrası Tesla Motors’un yönetim kurulu başkanlığı koltuğundan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Elon Musk bu sefer attığı tweette “Bana göre Tesla hisseleri çok yüksek”  ifadelesini kullandı. Elon Musk’ın bu attığı tweet hızlı bir şekilde yayıldı ve Tesla’nın piyasa değerinde değişiklikler meydana geld.

Elon Musk’ın attığı tweet sonrası Tesla Motors şirketinin değeri 144 milyar dolardan 129 milyar dolara geriledi. Bu tweet sonrası Elon Musk bir tane daha tweet atarak bundan sonra sahip olduğu fiziksel mal varlığını satacağını ve bir evi bile olmayacağını belirtti.

Takipçisinin “Paraya mı ihtiyacın var?” sorusuna yönelik “Paraya ihtiyacım yok. Kendimi Dünya’ya ve Mars’a adayacağım.” dedi. Neden böyle bir şey yazdığını soran kişilere ise “özgürlük” yanıtını verdi.

Bir başka yazıda görüşmek üzere ✋

- Reklam -
Hayrettin Irmakhttps://www.hayrettinirmak.com
Merhaba ben Hayrettin. Makine Mühendisiyim ve Tesla Model 3 kullanıcısıyım. Tesla Model 3 ile ilgili tüm deneyimlerimi ve bilgilerimi bu blog sayfamda aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. 🙂

Paylaş

- Reklam -

Son Yazılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here